מה זו אנרגיה

העולם האנרגטי עשיר באיכויות מגוונות

בדומה לחול בשפת הים, שנראה כמיקשה אחת, דבר אחד, אבל למעשה מורכב מגרגרים השונים אחד מהשני לחלוטין. גרגרים היוצרים יחד את המושג "חול", אבל אם נפריד ביניהם נגלה שיש מגוון עצום של סוגי גרגרים, שונים לחלוטין זה מזה, עם איכויות שונות ותכונות שונות. באופן היפוטטי אם נוכל למגנט בכל פעם רק סוג אחד של גרגרים לכף היד, נוכל לאסוף פעם אחת רק גרגרים לבנים, ופעם אחרת רק שחורים, ונוכל להבדיל אותם מהמכלול של ה"חול" לתכונה אחת של גרגרים שונה לחלוטין.

העולם סביבנו מלא אנרגיות בכל דבר

במה שנכנס לגוף – נשימה, אכילה, שתיה. במה שנכנס לרגשות, מה שנכנס למוח. זהו מצב אנרגטי אוטומטי שאנחנו לא חושבים עליו כלל, הדברים קורים מעצמם, מעצם קיומנו. יחד עם זה כולנו חשים אנרגיות ברגישויות שונות, כולנו מגיבים להן עם או בלי לשים לב. אנחנו יכולים להגיד אם האוכל טוב לנו או לא, אם המצאות במקום מסויים נוחה לנו או שיש תחושה ורצון לברוח, אם האדם מולנו נעים לנו או עדיף להתרחק. זו אנרגיה אוטומטית, אינטואיטיבית, ואנחנו פועלים בהתאם להקשבה שלנו לאנרגיה, ככל שנדע להקשיב בצלילות רבה יותר כך נוכל לחיות עם האנרגיה בהתאמה מלאה יותר. אגב, זה לא אומר שהחיים מאותו רגע יהיו בדיוק כמו שרצינו, זה רק אומר שנוכל להשתדל לזרום עם החיים בהרמוניה טובה יותר.

ההיכרות עם אנרגיה בצורה מודעת

פירושה לקחת את השכל, התודעה, החשיבה – ולשלב עם רגש, תחושה, אינטואיציה.
היכרות עם אנרגיה היא הבנת התהליכים האוטומטיים שקורים ממילא, והתחלה של ידיעה מה עושים בדרך האנרגטית בדרך מודעת.

להבין את מהות האנרגיה

הגדרות אלו של השכל עוזרות לנו להבין את מהות האנרגיה שעד היום נשארה חסרת הגדרה מסויימת. זאת אומרת שלצד האנרגיה חסרת ההגדרות יש תחושה שניתן להגדיר אותה בדרך כלשהי, אם דרך תחושות גופניות שמרגישים באותו רגע כמו למשל עיקצוצים בגוף, חום באיזורים שונים, קור, תחושת דיגדוג וכו', או דרך תובנות, מחשבות, רגשות שניתן רק לתאר באופן פחות מדוייק כמו למשל התרגשות, זכרון שעלה, מידע שפתאום מגיע וכו'. זו היכרות ראשונית.

מאוחר הרבה יותר ולאחר נסיון רב

בהמשך, לאחר שלמדנו, תירגלנו, חיינו מתוך היכרות עם האנרגיה מכל זויות התחושה וההגדרה, אנחנו עוברים לשלב הבא חוזרים למעשה להתחלה, לניתוק קשר עם המידע השכלי וחוזרים לאינטואיציה, רגש וכל השאר כפי שחווינו ברגע הראשון, נטולי כל תובנות, אך עם מלא תובנות ברקע. ככל שננתק את השכל והתודעה ממהות האנרגיה, כך זרימתה תהיה טבעית ונכונה יותר בחיינו.

היכרות ראשונית עם אנרגיה כוללת אם כן שלושה שלבים –

  1. מגע ראשוני נטול ידיעה.
  2. היכרות מודעת שכלתנית.
  3. ניתוק השכל וחזרה למגע הראשוני נטול הידיעה, אך עם ידיעה.

המגע הראשוני הינו אחד שלא חוזר על עצמו, השניים האחרים נמצאים כל חיינו לאחר המגע הראשוני, במשחק שבין שכלתנות מלאה לבין ניתוק מוחלט, ומעבר מזה לזה במידות שונות לאורך חיינו, עם התפתחות והעצמה בהתאם.

עוד מידע

3 שלבי לימוד

לימוד אנרגיה מינית כולל שלושה שלבים בסדר זה: שלב ראשון